www.sobaka.lv

Kā ikdienas pastaigu ar suni apvienot ar fitnesa programmu

KĀ IKDIENAS PASTAIGU AR SUNI APVIENOT AR FITNESA PROGRAMMU

Dienas laikā laika ir maz, tāpēc, iespējams, jūs domājat, kā apvienot dažādas aktivitātes. Ja jums ir suns, četrkājaino draugu jums būs nepieciešams pastaigāt katru dienu. Ikdienas pastaigu var labi apvienot ar savu fitnesa programmu. Šādā veidā jūs maksimāli izmantosiet savu "pastaigu" laiku. Jūs varat apmeklēt arī Sporta komplekss Ķeizarmežs, tur atradīsiet arī aizraujošu informāciju par fitnesu, kas arī var būt noderīga. Bet kā jūs patiesībā kopā ar savu suni varat nodarboties ar aktīvām aktivitātēm un uzlabot fizisko formu? Šeit esam apkopojuši dažas iespējas, kas atvieglo suņa un fitnesa apvienošanu.

Skriešana kopā ar suni

Suņi nevēlas doties ne tikai lēnā pastaigā, bet spēj izturēt arī nedaudz lielāku ātrumu. Tāpēc skriešana kopā ar suni ir viena no iespējām. Kopīga skriešana uztur gan jūs, gan suni labā formā. Tomēr ir svarīgi, lai suns būtu patiešām vesels. Ja viņš slimo ar slimībām, viņam var rasties fiziska pārslodze. Vislabāk ir sākt lēni un mērenā tempā ar nelielu apli. Tas suni pieradinās pie fiziskās slodzes. Laika gaitā var palielināt tempu vai distanci. Ja jūsu sunim tas joprojām ir pārāk nogurdinoši, jūs to ātri pamanīsiet. Tādā gadījumā vienkārši atkal samaziniet tempu.

Pastipriniet skriešanas apmācību

Skriešanas treniņu var pakāpeniski pastiprināt. Būtu iespējams iekļaut arī skriešanu pa kāpnēm vai kalnainā apvidū. Šādi treniņu starplaiki intensificē treniņu un padara ķermeni vēl labāk sagatavotu. Vislabāk sākumā ikdienas skriešanas programmā iekļaut nelielus pakalnus, bet pēc tam lielākus kāpumus. Tas pats attiecas uz kāpnēm. Skrieniet maršrutos, kuros ir arī kāpnes. Ar nelieliem sprintiem skriešanas treniņš kļūst patiešām daudzveidīgs.

Garo distanču staigāšana

Dažreiz ir vienkārši laba ideja skriešanas vietā doties garos attālumos kopā ar savu suni. Taču, ejot kājām, tempam jābūt salīdzinoši straujam, lai sasniegtu vēlamos mērķus. Kopā ar suni centieties visu distanci uzturēt vienu un to pašu tempu. Starpbrīžos varat iekļaut arī dažādus elementus, piemēram, īsus sprintus. Veicot garas distances, vienmēr ir svarīgi, lai līdzi būtu pietiekami daudz ūdens (arī sunim).

Riteņbraukšana ar suni

Ja esat riteņbraucējs, varat doties izbraucienā ar velosipēdu kopā ar savu suni. Tomēr vienmēr parūpējieties par suni. Viņu nedrīkst pārslogot. Tas nozīmē, ka ātrums vienmēr jāpielāgo sunim. Sunim ir arī droši jāstaigā blakus velosipēdam. Pastāv arī speciālas pavadas un turētāji, lai ievērotu atbilstošu attālumu starp suni un velosipēdu. Vislabāk ir sākt apmācību lēni, lai sagatavotu suni un nepārslogotu to.

Aktivitātes ūdenī

Iespējams, jūsu tuvumā ir peldvieta dīķī vai ezerā, ko var iekļaut ikdienas fitnesa rutīnā. Peldēšanas aplis palīdz arī nedaudz atvēsināties. Tomēr galvenokārt peldēšana ir noderīga muskuļu stiprināšanai. Protams, šis treniņš ir piemērots tikai tad, ja suns patiešām ir ūdens mīļotājs. Ir arī tādi suņi, kuriem ūdens nemaz nepatīk. Piespiest suni peldēt nebūtu lietderīgi. Tomēr, ja viņš labprātīgi dodas ūdenī un viņam tas patīk, jūs varētu peldēties kopā.

Intervāls treniņš kā laba iespēja ikdienas skrējieniem

Pastāv tā sauktais intervālu treniņš. Kā liecina nosaukums, ir dažādi intervāli. Intervāli atšķiras pēc treniņa intensitātes. Dažas minūtes skrieniet ātri. Tam seko lēns aplis. Starp tiem var veikt arī dažus vingrinājumus, piemēram, pietupienus vai atspiešanās. Savam četrkājainajam draugam varat iekļaut arī dažus vingrinājumus, piemēram, lēcienus. Pēc klusajām minūtēm beidzot tas atkal kļūs ātrāks. Šādi jūs varētu strukturēt visu skriešanas treniņu.

Kāpt kalnos

Ja dzīvojat kalnainā reģionā, regulāras ekskursijas kalnos ir laba ideja. Kāpšana kalnos trenē sirds un asinsvadu sistēmu. Tā arī trenē un stiprina kāju muskuļus. Tas, vai šādas ekskursijas ir piemērotas katru dienu, ir atkarīgs no jūsu dienas grafika. Ja jums ir pietiekami daudz laika, ikdienas kalnu ekskursijas noteikti ir viena no iespējām.

Veiklības treniņu izmantošana

Pastāv adžiliti treniņi suņiem un viņu saimniekiem, kas ir izaicinājums visiem iesaistītajiem. Tiek trenēta koordinācija un ātrums. Īpaši rotaļīgiem suņiem agility treniņš ir lieliska iespēja.



Dažādos reģionos ir suņu parki, kuros ir piemērotas trases. Taču jūs varat arī izveidot trasi savā dārzā, lai kopā ar suni veiktu adžiliti treniņus. Jo intensīvāka tā būs, jo vairāk nogurums būs gan jums, gan sunim. Piemēram, dārzā var izveidot slaloma trasi. Labs veids, kā to izdarīt, ir nūjas. Varat arī uzstādīt šķēršļus, kas jums un sunim jāpārlec. Jūsu iztēlei gandrīz nav robežu.

Nūjošana ar suni

Jūs varat izvēlēties arī nūjošanu. Jūs vingrināsiet dažādas ķermeņa daļas. Arī suns saņem nepieciešamo fizisko slodzi. Tas ir lielisks veids, kā nogalināt divus zaķus ar vienu šāvienu.

Atgriezeniskā kustība

Izvedot suni pastaigā, ne vienmēr ir jāstaigā uz priekšu. Kā būtu, ja suni pastaigas laikā ieslēgtu atpakaļgaitu? Tas ir labs vingrinājums, ko veikt kopā ar suni. Galvenokārt tas ir labs vingrinājums kāju muskuļiem. Protams, treniņš prasa zināmu pacietību un disciplīnu. Taču pēc neilga laika ar to ir viegli tikt galā. Šādu vingrinājumu var labi kombinēt arī ar citiem skriešanas un lēkšanas vingrinājumiem. Jebkurā gadījumā tas nekļūst garlaicīgs.

Trenējiet dažādas muskuļu grupas ar krustenisko treniņu

Vislabāk ir kombinēt dažādus vingrinājumus kopumā. Jūs varat pāriet no nesteidzīgas pastaigas uz sprintu. Pēc tam atkal skriet nesteidzīgā tempā, pirms atkal sākt skriet ātrākā tempā. Iespējams, skriešanas maršrutu var organizēt tā, lai starplaikos varētu arī kāpt vai peldēt. Pateicoties dažādībai, tiek izmantoti un trenēti daudzi dažādi muskuļi. Kopā ar savu uzticamo četrkājaino draugu tas ir vēl jautrāk.